Передвиборна програма

ПРОГРАММА ЭЛЕОНОРЫ НАУМОВНЫ ГРОЙСМАН

dsc00375_thumbnail2.jpgПередвиборна програма на посаду Київського міського голови
Гройсман Елеонори Наумівни

У житті кожної людини є дві фази, коли вона найбільш потребує того, щоб бути об’єктом загальної уваги та піклування. Це дитинство і старість…
Як у Києві, так і в Україні загалом середній вік громадян невпинно зростає. Смертність перевищує народжуваність. Людей пенсійного віку стає дедалі більше. Людський організм має властивість старіти. І в похилому віці людина потребує піклування, підтримки і матеріальних благ, котрі вона, по праву, заслужила багаторічною працею.

Пенсіонерам необхідна достойна пенсія. Але перетворити записи про трудову діяльність та пенсійні нарахування на грошові купюри і матеріальні блага не може жоден фокусник. Якщо нація старіє, то надалі літніх людей нікому буде утримувати – ані годувати, ані вдягати. Нам необхідно подбати про те, щоб сім’ї дітородного віку не боялись народжувати дітей, а хотіли і могли собі дозволити збільшення сім’ї. Треба, щоб сімей з кількома дітьми стало щонайбільше. Це має стати першочерговим завданням. Як ми вже упевнились, самої лише матеріальної допомоги при народженні дитини вочевидь недостатньо. Дитину потрібно виховати, забезпечити якісний догляд і освіту. До п’яти років дитина, як губка, вбирає знання і норми поведінки в суспільстві. Якщо ми прагнемо виростити з наших дітей хороших людей, здорових і освічених – достойну зміну, необхідно здійснити серйозне реформування освітньо-виховної системи.

Батькам важливо, щоб їх малюк із певного віку спілкувався з однолітками та вчився у дитячому колективі, а вони могли продовжувати свою роботу, будувати бізнес. Де навчати дитину, щоб це було якісно, корисно і приємно? Дитячі садки в Києві переповнені. До хороших дитячих дошкільних закладів необхідно займати чергу за декілька років! За умов гострої нестачі і перевантаженості дитячих дошкільних закладів чимало будівель дитячих садків перепрофільовані під зовсім інші види діяльності. Недостатність матеріальної бази, відсутність індивідуального підходу до кожної дитини за умов переповненості груп, недостатнє фінансування для якісного дитячого харчування – ось характеристики наших садків. Батькам бракує підстав для спокою і впевненості в тому,що вони чинять правильно, віддавши свого малюка до такого садочка.

Приватні дошкільні центри розвитку дитини, що працюють з міні-групами малюків за індивідуальними програмами, могли б стати хорошим доповненням і альтернативою дитячим садкам. Керівництво держави і міста не замислюється, що ці центри потребують підтримки. Жодних дотацій не передбачено, підтримки на державному або на місцевому рівнях центри розвитку дитини не мають. Це призводить до того, що вони не можуть нормально функціонувати й постійно знаходяться під загрозою припинення своєї діяльності, оскільки через дорожчання споживчого кошика батьки змушені економити на соціальній сфері.

З 90-х років очолювана мною громадська організація «Група підтримки екологічного усвідомленого батьківства «Фенікс» сприяє постійному підвищенню рівня культури батьківства в Україні. Для того, щоб досягти серйозних покращень необхідна комплексна програма в місті Києві. Я дуже добре обізнана з усіма особливостями освітньо-виховної роботи в Києві. Я – киянка в десятому поколінні; народилась, живу і працюю в рідному місті. Я зросла в сім’ї вчителів. Працювала вчителем початкових класів у школі. І багато років керую сімейним клубом «ЕЯ», котрий займається культурно-просвітницькою і виховною роботою. Маю двадцятирічний досвід роботи в галузі освіти. Зважаючи на це, я відчуваю в собі реальні сили реалізувати програму покращення навчально-виховного процесу дітей дошкільного віку в Києві.

Дорогі кияни!

Усі мої опоненти, такі ж кандидати на посаду мера Києва, наріжним каменем своїх програм висувають вже відомі вам лозунги, акцентуючи увагу на злободенних проблемах корупції, бандитизму, земельному і житловому питаннях.

Хочу сказати, і ви зі мною погодитесь, що вирішення усіх цих проблем є прерогативою ПРЕЗИДЕНТА країни і ЗАКОНУ. Мер міста не має президентських повноважень. Лише закон і законно обраний Президент – гарант Конституції – визначають, як буде вирішено питання загальнодержавного значення. А виконавчі органи виконують укази Президента. У нас є хороші закони. Головне – не ухилятись від них. Не прогинатись під окремих «обраних» людей. Зі свого боку, я обіцяю Вам, шановні кияни, неухильне дотримання Конституції і законів України.

Наше місто-наш дім. Мер – це хазяїн дому. Хазяїн визначає задачі, котрі мають бути вирішені в першу чергу. І, безперечно, однією з таких задач є всебічна кваліфікована допомога сім’ям для того, щоб вони могли народжувати по декілька дітей і бути спокійними за їх розвиток, навчання і виховання. Якщо зараз на рівні міста Києва не розв’язати цю проблему і не стати взірцем для всієї України, українці будуть приречені на злиденне існування в похилому віці.

У Києві невпинно зростають ціни на житло. Це зрозуміло. Київ – столиця держави. Вільних місць для забудови в місті практично не лишилося. Мати квартиру в Києві престижно. І тому ціни підвищуються. Але якщо ми хочемо дбати про молоді сім’ї, щоб вони народжували дітей, ми повинні подбати про виділення соціального житла, про пільгове кредитування, дійсно доступне цим сім’ям.

Швидкий темп життя, проблеми зі здоров’ям, з роботою, побутові негаразди спонукають киян стати байдужими та немилосердними одне до одного. Чужого болю не буває. Чужих дітей не буває. Чужих стариків не буває. Я вважаю, що потрібно почати пробуджувати людяність та милосердя з виконавчої влади, з правоохоронних органів, з районних адміністрацій. Шукаючи підтримки, коли спіткало лихо, людина має знаходити і професійну допомогу, і людське тепло. Як часто сьогодні двері чиновницьких кабінетів зачинені для розв’язання проблем киянина. Я готова налагоджувати в Києві систему з людським обличчям, сприятливу для кожного громадянина.

Нажаль, кияни не мають городу навколо дому та можливості спілкування з живою природою для зняття стресу. Дуже багато зелених насаджень в місті знищено. А квіти не витримують міського смогу. Я хочу, щоб ми відродили зелений Київ – місто мого дитинства з каштанами та клумбами. Хочу налагодити систему збирання сміття. Щоб кияни в своїх чистих дворах почали висаджувати клумби, які б приносили їм радість.

Людина – дитя природи. Штучна їжа витісняє здорові продукти харчування в столичних супермаркетах. Маркетинг і реклама впливають на підсвідомість дорослих і, що жахливо, ще більше націлені на наших дітей, привчаючи їх до шкідливої для здоров’я продукції. Я спрямую свої зусилля на відродження здорової, природної і корисної їжі. Створю умови для спрощення поставок з «бабусиних» сільських городів до прилавків столиці.

У Києві дуже непросто відкрити власну справу – започаткувати малий бізнес. Можна реально допомогти підприємцям-початківцям. Для цього необхідно організувати інформаційну і юридичну підтримку, ліквідувати бюрократичні перепони. А також необхідна система пільг для всіх, хто створює нові робочі місця.

Сьогодні власні автомобілі є в багатьох киян. Але з засобів швидкого пересування містом вони перетворюються на «будиночки на колесах», що повільно рухаються в тягучках. Києву необхідні сучасні мости та розв’язки, щоб люди не гаяли часу, а могли вільно пересуватись містом.

Необхідно налагодити роботу громадського транспорту. Люди не повинні страждати від тривалого очікування на зупинках і переповненого громадського транспорту.

Я знаю зсередини чимало сфер київського життя. Маю багаторічний досвід громадської та керівної роботи. Я обов’язково буду працювати зі справжніми професіоналами, людьми свого діла, компетентними в кожній окремій галузі.

Я прагну зробити Київ красивішим, привітнішим та зручнішим для людей. Містом із щасливими мешканцями, які привітно посміхаються один одному. І моє щире бажання й професійний підхід до справ, допоможуть досягти цієї мети.

Дякую Вам, дорогі кияни, за підтримку!